Trwa Narodowy Spis Powszechny – zachęcamy do udziału

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021 ruszył 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Tzw. samospisu można dokonać na stronie spis.gov.pl. Można też skorzystać z infolinii i wypełnić obowiązek spisowy przez telefon – (22) 279 99 99.

Zachęcamy wszystkich naszych Najemców lokali mieszkalnych do udziału w Spisie.

Ulotka informacyjna

Spis powszechny to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli.

Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Powszechny spis ludności powinien spełniać trzy warunki: powszechności (obejmować całą ludność), jednoczesności (musi być przeprowadzony w określonym czasie) oraz imienności (każda osoba ma zostać spisana z imienia i nazwiska).

Tegoroczny spis jest po raz pierwszy obowiązkowy oraz w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego.